معرفی کاشت مژه یا اکستنشن مژه

کاشت مژه

کاشت مژه یا اکستنشن مژه

کاشت مژه : در صنعت زیبایی توجه به چشم ها و‌مژه ها اهمیت زیادی دارد و به یکی از دغدغه های خانم ها تبدیل شده است.انواع های حجم دهنده و بلند کننده، سرم های رشد مژه و وسیله های فر مژه در بازار موجود هستند.

اما هیچ کدام به اندازه کاشت و اکستنشن مژه موثر و پرطرفدار نیست. هنگامی که کاشت مژه برای اولین بار وارد بخش زیبایی شد به نظر می رسید یک روش بدون درد و دردسر برای دستیابی بلند مدت به مژه های پرپشت و بلند  است.کاشت مژه به سرعت محبوبیت فراوانی در بین خانم ها پیدا کرد.

داشتن مژه های پرپشت و خوش حالت بدون نیاز روزانه به ریمل زدن تقریبا هر خانمی را وسوسه میکند.

کاشت مژه

کاشت مژه چیست؟

اکستنشن مژه چسباندن مژه به مژه های واقعی خودتان است. کاشت مژه در حقیقت گذاشتن مژه در پلک است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

چیزی که امروزه به نام کاشت مژه مطرح است در واقع همان اکستنشن مژه با تکنیک های جدید است.

تعریف اکستنشن مژه

اکستنشن مژه الیاف نیمه دائمی است که به مژه های طبیعی شما متصل می شود تا حاشیه مژه بلند ، پر و تیره به نظر برسد. اکستنشن مژه های جداگانه را با استفاده از یک چسب نیمه دائمی به هر یک از مژه های طبیعی فرد اعمال میشود. 

اما می توان مژه های مژه را از الیاف مصنوعی ، موی راسو ،  یا الیاف دیگر  تهیه کرد. اکثر مجموعه های خدمات دهنده انواع مختلف اکستنشن با جنس ، الگوی فر و رنگ متفاوت را ارائه می دهند تا مشتریان بتوانند بر اساس علاقه و بودجه خود تصمیم گیری کنند.

به طور کلی موی حیوانات، ابریشم ، الیاف مصنوعی و حتی موی انسان در ساخت مژه اکستنشن استفاده میشود.

کاشت مژه از نظر کیفیت و جنس قابل قیاس با مژه های مصنوعی دانه ای یا یکسره نیستند. در کاشت مژه نتایج بلند مدت و  بسیار طبیعی هستند.

کاشت مژه

مطالب مرتبط

گالری عکس میکروپیگمنتیشن ابرو مژه و رنگ لب

میکروپیگمنتیشن بن مژه و رنگ لب

هایفوتراپی پلک ; عوارض,مزایا , تعداد, جلسات , هزینه و قیمت

انواع تکنیک های کاشت مژه چه مواردی است؟

 • کاشت مژه تار به تار
 • کاشت مژه کلاسیک
 • کاشت مژه گلامور و اسپایکی
 • کاشت مژه نچرال یا طبیعی
 • کاشت مژه عروسکی
 • کاشت هیدن مژه (کاشت نامرئی)
 • کاشت مژه سه بعدی (کاشت مژه 3D)
 • کاشت مژه ابریشمی
 • اکستنشن چند بعدی (والیوم  و  مگاوالیوم)
 • اکستنشن ترکیبی یا میکس

 تفاوت این روش ها در انتخاب سایز و نوع مژه و شیوه اعمال آنها بر چشم است.

قبل از انجام کاشت مژه چه نکاتی را رعایت کنیم؟

تکنسین مژه کار شما برای کار به یک بوم کاملا تمیز نیاز دارد ، این بدان معنی است که هیچ ریمل ، کانسیلر ، آرایش یا هیچ نوع مراقبت از پوست در اطراف ناحیه چشم وجود نداشته باشد.

با حضور بدون هیچ گونه میکاپ روند کار را تسریع کنید. اگرچه این فرایند برای اکثر افراد دردناک نیست ، اما ممکن است تا دو ساعت کاملاً بی حرکت بودن(با چشمان بسته) اعصاب خردکن و ناراحت کننده باشد.

قهوه ، نوشیدنی های انرژی زا و کافئین از هر نوع که باشد انرژی شما را بالا میبرد و فقط باعث تشویش شما می شود پس از نوشیدن انها اجتناب کنید.

کاشت مژه

چند نکته در مورد کاشت مژه

راحت باشید: اگرچه می توانید این کار را قبل یا بعد از ساعات کاری انجام دهید ، اما بخاطر داشته باشید که تا دو ساعت دراز خواهید کشید. لباس راحتی بپوشید که نیازی به تنظیم مداوم نداشته باشد.

به حمام بروید: به یاد داشته باشید ، این روند ممکن است دو ساعت طول بکشد. قبل از شروع کار به دستشویی بروید و حداقل یک ساعت قبل از قرار ملاقات از نوشیدن خودداری کنید.

با الهام از عکس مژه مورد علاقه تان به سالن بیایید: آنچه شما ممکن است یک نگاه طبیعی بدانید می تواند کاملاً متفاوت از نظر مژه کارتان باشد.

یک عکس هزار کلمه است ، بنابراین یک یا چند تصویر از قبل انتخاب کرده و به همراه خود داشته باشید.

 یک پلی لیست از موسیقی های مورد علاقه تان  درست کنید: اگر پیش از قرار ملاقات خود مضطرب هستید یا نگران این هستید که حوصله تان سر برود ، بیشتر متخصصان زیبایی از این بابت مخالف نیستند که بخواهید به موسیقی یا پادکست گوش دهید. 

مصرف رتینول خود را متوقف کنید: رتینول احتمال حساسیت را برای برخی افراد افزایش می دهد ، به ویژه در ناحیه ی ظریفی مانند چشم این خطر می‌تواند جدی باشد.

اگر سابقه آلرژی دارید ، با متخصص پوست خود صحبت کنید.

درباره متخصصی که قرار است کاشت مژه انجام دهد، تحقیق کنید:  این فرآیند باید توسط یک متخصص زیبایی مجاز با گواهینامه مرتبط انجام شود.

در صورت امکان ، نظر افرادی که قبلا، کاشت مژه انجام داده اند جویا شوید.

اکستنشن مژه

حساسیت به کاشت مژه

باوجود اینکه کاشت و اکستنشن مژه تقریبا ایمن است اما برخی افراد دچار حساسیت میشوند.

آلرژی به چسب (که ممکن است حاوی مواد حساسیت زای رایج مانند لاتکس ، فرمالدئید ، و… باشد) باعث خارش ، قرمزی و / یا خشکی می شود.

قبل از تعیین وقت قبلی صددرصد از حساسیت خود مطمئن باشید و قبل از شروع متخصص زیبایی خود بپرسید که از چه نوع الیاف کششی و چسب استفاده می شود.

مراحل کاشت مژه چیست؟

استفاده از نوارهای چسب : چشمان شما برای مدت زمان طولانی که به طور معمول 1-2 ساعت طول می کشد ، بسته است.این زمان  به تعداد اکستنشن هایی که مژه کار شما استفاده می کند بستگی دارد. برای آماده سازی  مژه کار یک ژل زیر چشم به مژه پایین می زند و یک زمینه متضاد برای کار با آن ایجاد میکند .

سپس ، ژل های چشم با نوار پزشکی در هر دو طرف چشم محکم می شوند (این نوار  مژه های شما را لمس نمی کند و بعد از اینکه بعدا برداشته شد ، مژه صدمه ای نخواهد دید).

اکستنشن مژه

چگونگی انجام

 با استفاده از موچین ، متخصص انتهای هر مژه  را به چسب مژه آغشته می کند و سپس آن را با مهارت به مژه های طبیعی شما می چسباند.

در اکثر موارد ، هر مژه به هر مژه طبیعی متصل می شود ، در برخی از انواع کاشت ممکن است هر مژه طبیعی به چند  مژه نیاز داشته باشد.

این فرایند دردناک نیست اگرچه ممکن است هنگام بسته بودن چشم و تماس بسیار نزدیک موچین به چشمانتان احساس اضطراب کنید.

به طور معمول مژه کار شما از طول های مختلف  برای ایجاد زیباترین جلوه در چشم شما استفاده می کند ، مژه های بلندتر به سمت گوشه های خارجی چشم و مژه های کوتاه تر در گوشه های داخلی قرار می گیرند.

چسب مژه خیلی زود خشک می شود، برخی از آرایشگران دوست دارند برای تسریع در زمان خشک شدن ، یک پنکه دستی کوچک به سمت اکستنشن شما بزنند ، در حالی که دیگران ترجیح می دهند چسب در هوای آزاد خشک شود. در طی این مرحله ، چشمان شما هنوز بسته است.

بعد از خشک شدن کامل مژه ها، آرایشگر شما ژل ها و نوارهای زیر چشم را جدا میکند. سپس مژه ها را با ماسوره شانه می زند، در آخر از شما خواسته می شود که چشمان خود را به آرامی باز کنید.

از آرایشگر یا متخصص خود بخواهید از چسب های بدون لاتکس و فرمالئید استفاده کند زیرا این دو ماده بیشترین عامل تحریک چشم‌ هستند.

مراقبت های بعد از کاشت مژه شامل این موارد آست:

 •  از خیس کردن آنها در 48 ساعت اول خودداری کنید: در 48 ساعت اول، از تماس با آب و بخار خودداری کنید.
 • از پاک کننده های آرایشی بهداشتی بر پایه روغن استفاده نکنید: این شامل پاک کننده های آرایش ، پاک کننده های پوستی، روغن های صورت و مواد ترکیبی سرم روغن است ، زیرا روغن باعث حل شدن چسب می شود.
 • همچنین وزن آب می تواند منجر به شکستگی زودرس شود.
 • توصیه می شود که هنگام بیرون آمدن از دوش مژه های خود را با برس های فوق العاده نرم و ظریف شانه بزنید.
 • به پهلو بخوابید و از خوابیدن روی شکم که ممکن است باعث تماس چشم ها با بالش و ملحفه شود،خودداری کنید.
 • مژه های شما احتمالاً به داخل بالش شما فشار داده می شوند (و به آن مالیده می شوند) ، که باعث تسریع در ریزش و شکستگی آن می شود.
 • از مالیدن چشمانتان خودداری کنید: هرچه لمس ، کشش و مالش بیشتر شود ، پیوند آنها با مژه های طبیعی خودتان ضعیفتر می شود و احتمال ریزش یا قطع شدن آنها زودتر از موعد مقرر بیشتر می شود.
 • از فر مژه استفاده نکنید.

آیا مژه های طبیعی شما بعد از اکستنشن یا کاشت دوباره رشد می کنند؟

بله، به‌همین دلیل است که بعد از حدود یک ماه نیاز به ترمیم خواهید داشت.

 استفاده از مژه غیر طبیعی به تنهایی مژه های شما را خراب نمی کند. صدمه به مژه های طبیعی در نتیجه انجام توسط فرد غیر حرفه‌ای، انتخاب نامناسب مژه اکستنشن، رخ می دهد.

چند عامل اصلی در ایجاد این مشکل وجود دارد:

استفاده از مواد افزودنی بیش از حد سنگین برای مژه طبیعی که‌منجر به ریزش زودرس مژه ها می شود. مالش چشم نیز باعث شکستگی فوری می شود. به همین دلیل است که مراجعه به یک متخصص زیبایی دارای مجوز هنگام استفاده از مژه بسیار مهم است.

اکستنشن مژه

اگرچه هزینه کاشت مژه نسبت به سالن های مختلف (و شهری که در آن هستید) متفاوت است ، اما اگر مژه کار شما مبلغ قابل توجهی کمتر از دیگر  مجموعه ها درخواست می کند ، باید نسبت به کیفیت الیاف اکستنشن و چسب مورد استفاده تردید داشته باشید.

تحقیقات کاملی از سالن و همچنین متخصص زیبایی که خدمات را انجام می دهد انجام دهید.

ماندگاری کاشت مژه ها بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. اکثر مکان ها توصیه می کنند هر ۴ هفته یکبار برا ترمیم برگردید ، اما اگر می خواهید کمی پس انداز کنید ، می توانید طول عمر آنها را افزایش دهید. فقط مراقب باشید که به مژه هایتان آب نرسد و از محصولات روغنی نزدیک چشم خود استفاده نکنید.

عوارض اکستنشن مژه چیست؟

با گذشت زمان برخی نکات منفی در کاشت مژه به چشم میخورد. در برخی موارد تحریک ، عفونت و آسیب دیدگی مژه های طبیعی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و تکنیک ضعیف مژه کار رخ میدهد.

همچنین کاشت مژه  نسبتاً گران است و باید به طور مرتب نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *