میکرودرم خانگی

میکرودرم خانگی: پوست صاف و یکدست یکی از عوامل بسیار موثر در زیبایی هر فرد می باشد. صاف بودن پوست به پوست های عاری از انواع آکنه و جوش، عاری از هر نوع لک مانند لک های ناشی از آکنه، لک های ناشی از بارداری، لک های ناشی از آفتاب سوختگی و …، عارضه های گوشتی و … گفته می شود. روش های مختلف و متنوعی برای جوانسازی پوست، شادابی پوست و رفع مشکلات پوستی وجود دارد که یکی از موثر ترین آن ها، روش میکرودرم می باشد.

روش میکرودرم یک روش کاملا الکترونیکی می باشد که به دو صورت خانگی و مطبی صورت می گیرد.

برای انجام میکرودرم به دستگاه های مخصوص میکرودرم احتیاج است. دستگاه های مصرفی دارای دیسک هایی می باشند که مدام در حال چرخش هستند. با قرار دادن این دستگاه روی پوست صورت، سلول های مرده پوست به آرامی از پوست جدا می شوند.

بنابراین باعث لایه برداری و پاک سازی پوست می شوند. ناگفته نماند که جدا شدن پوست های مرده و همچنین حرکت دیسک روی پوست باعث تسریع گردش خون در صورت شده که در نهایت باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می شود.

ممکن است میکرودرم خانگی عوارض ناچیزی داشته باشد.


لیست مراکز معتبر میکرودرم در تهران

عکس مطب


میکرودرم خانگی و عوارض

میکرودرم خانگی عوارض زیادی دارد؟

دستگاه میکرودرم خانگی باید با دقت نظر بسیار بالا انتخاب و سپس خریداری شود. در حقیقت دستگاه های میکرودرم خانگی باید با توجه به استاندارد های جهانی تهیه و تولید شوند، همچنین دیسک های تعبیه شده در دستگاه های نامبرده باید قابل تعویض باشند.. ناگفته نماند که دستگاه میکرودرم خانگی قیمت بالایی نداشته و حمل آن ها بسیار راحت می باشد.

 

روش نادرست میکرودرم خانگی

 

توجه کنید، اگر میکرودرم خانگی با روش نادرست و نامناسب، همچنین با استفاده از دستگاه های نامناسب برای پوست های حساس انجام گیرد، ممکن است عوارض زیادی را در پی داشته باشد. در واقع دستگاه استفاده شده می تواند به بافت پوست صدمه بزند و دوره درمان را افزایش دهد. پوست های حساس به پوست هایی گفته می شود که نسبت به عوامل مختلف به سرعت واکنش نشان می دهند. از عوامل موثر در پوست های حساس می توان به تغییر آب و هوا، نوع شوینده، نوع غذا مصرفی و … اشاره کرد.

طرز استفاده از میکرودرم خانگی در فیلم زیر

 

میکردرم خانگی برای پوست های حساس

ناگفته نماند که حساسیت ها پوستی در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد. دستگاه میکرودرم خانگی که برای پوست های حساس استفاده می شود باید دارای دیسک مخصوص پوست های حساس باشد. عدم استفاده از دیسک مخصوص پوست حساس عوارض زیادی برای پوست صورت دارد، همچنین استفاده نادرست از میکرودرم خانگی عوارض مختلفی دارد که می توان به قرمز شدن بیش از حد پوست، کبودی آن، ملتهب شدن محل درمان، خارش محل درمان و … اشاره کرد. بعد از چند دفعه استفاده از دیسک های دستگاه میکرودرم، بهتر است دیسک تعویض شود و دیسک جدید را مورد استفاده قرار داد.

میکرودرم خانگی و عوارض آن

 

دستورالعمل های بعد از میکرودرم خانگی:

 

بعد از انجام دادن میکرودرم به صورت خانگی بهتر است از یک رطوبت رسان و یا مرطوب کننده و آبرسان عالی استفاده شود. مرطوب کننده مصرفی باید حاوی مواد معدنی ، مواد مغذی و ترمیم کننده های پوستی باشد.

ناگفته نماند که استفاده از مرطوب کننده به تامین رطوبت از بین رفته در پوست کمک می کند. در واقع هنگام لایه برداری توسط دستگاه میکرودرم، رطوبت پوست از بین می رود. استفاده از کرم ضد آفتاب از دیگر دستورالعمل های بعد از میکرودرم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *