مزایا درمان واریس با اسکلروتراپی

درمان واریس با اسکلروتراپی

درمان واریس با اسکلروتراپی بهترین روش درمان این بیماری است. دوران نقاهت کوتاه، هزینه کم و عمل سرپایی از مزایای درمان واریس با اسکلروتراپی است.

یکی از کم هزینه ترین و آسان ترین راه های درمان بیماری واریس، درمان واریس با اسکلروتراپی می باشد که هزینه کمتری از دیگر روش ها دارد و زمان بهبود بسیار کم است و عمل به صورت سرپایی و با تزریق محلولی در رگ های واریسی صورت می گیرد و پس از عمل می توانید به کار های روزمر خود برسید.


واریس چیست، معرفی درمان واریس با اسکلروتراپی

واریس چیست؟

بیماری واریس به صورت مویرگ های ریز تیره رنگ و پیچ در پیچ که از روی پوست قابل مشاهده هستند می باشد. در اکثر مواقع واریس در پای افراد نمایان می شود که ظاهری آزار دهنده دارد. این بیماری معمولا در خانم ها با سن 38 تا 50 سال اتفاق می افتد و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. واریس می تواند ریشه ارثی داشته باشد. بیماری واریس برای خانوم ها بیشتر در زمان حاملگی اتفاق می افتد.

یکی دیگر از دلایل بروز بیماری واریس، اضافه وزن می باشد و این افراد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند. این بیماری دلایلی مانند ایستادن طولانی مدت و افزایش سن نیز می تواند داشته باشد.

درمان واریس با اسکلروتراپی


درمان واریس با اسکلروتراپی

برای درمان واریس و همچنین رگ هایی به نام رگ های عنکبوتی روش ها و درمان های مختلفی وجود دارد که می توانید با مراجعه به پزشک متخصص عروق بهترین روش برای درمان این بیماری را پیدا کنید. معمولا بهترین روش، درمان واریس با اسکلروتراپی می باشد که مزایای بسیاری دارد و برای بسیاری از بیماران این روش انتخاب می شود.

در درمان واریس با اسکلروتراپی تزریق کردن محلولی به نام اسکلروسانت به رگ های واریسی باعث می شود که بافت های داخلی رگ واریسی آسیب ببیند و در نتیجه این رگ ها بسته شود. درمان واریس با اسکلروتراپی به صورت سرپایی انجام می شود و لازم نیست نگران عمل پیچیده ای باشید و تمام زمان این درمان نیز بسته به تعداد رگ های واریس حدود نیم ساعت می باشد.

این روش درمان کم درد و کم هزینه می باشد و نیازی به نگرانی از این بابت وجود ندارد. در این روش درمان معمولا نیازی به بی حسی نمی باشد و تنها سوزش کمی را در هنگام تزریق محلول به رگ های واریسی حس می کنید که طبیعی است. در این روش درمان رگ بسته شده و پس از مدتی که بین چند هفته تا چند ماه می باشد جذب بافت بدن می شود.

 درمان واریس با اسکلروتراپی


مزایای درمان واریس با اسکلروتراپی

درمان واریس با اسکلروتراپی، بهترین روش درمان این بیماری می باشد که می توان گفت هیچ گونه حساسیت و عوارضی ندارد. در این روش درمان نگران در بستر بودن و گذراندن دوران نقاهت نباشید زیرا می توانید بدون استراحت های خاص به کاری های روزمره خود برسید.

زمان انجام این درمان بسیار کوتاه می باشد و با توجه به تعداد رگ های واریسی زمان آن بین نیم ساعت تا چند ساعت طول می کشد که زمان کوتاهی می باشد. این درمان به صورت سرپایی انجام می گیرد و نیازی به بی حسی نخواهد بود چون دردی ندارد و تنها سوزش در هنگام تزریق محلول حس می کنید که طبیعی است و جای نگرانی نیست.

این روش درمان تک جلسه ای می باشد. درمان واریس با اسکلروتراپی کم هزینه تر از روش های دیگر درمان این بیماری به خصوص درمان لیزری می باشد و هیچ گونه حساسیتی نیز ندارد و برای تمامی افراد با هر سنی مناسب می باشد. 

درمان واریس با اسکلروتراپی


مواردی که برای درمان واریس با اسکلروتراپی باید با پزشک مشورت کنید

در برخی از شرایط انجام درمان به این روش توصیه نمی شود که باید به آنها توجه فرمایید. اگر زن حامله ای هستید یا در دوران شیردهی به فرزند خود می باشید باید درمان واریس با این روش را به تعویق بیندازید زیرا ممکن است ماده شیمیایی که در این درمان استفاده می شود بر روی جنین، یا شیر مادر تاثیر منفی بگذارد.

اگر به محلولی که در این روش استفاده می شود حساسیت دارید بهتر است از این روش استفاده نکنید. اگر در گذشته دچار لخته شدن خون شده اید، از قرص های رقیق کننده خون یا قرص های ضد بارداری استفاده می کنید، باید این موارد را با متخصص عروق در میان بگذارید. افراد سیگاری نیز بهتر است با متخصص مشورت کنند.


نتایج و خطرات احتمالی درمان واریس با اسکلروتراپی

درمان واریس با این روش باعث می شود ظاهر پوست شما بهتر شود و علائم این بیماری را کاهش می دهد. ممکن است پس از این درمان پوست اطراف رگ های واریسی تغییر رنگ پیدا کند که حدود 6 ماه تا یک سال زمان می برد تا این تغییر رنگ از بین برود. ممکن است پس از درمان در ناحیه درمان شده احساس خارش، تاول یا درد کنید. پس از درمان به روش لازم است به مدت 2 هفته از برخورد مستقیم نور آفتاب به ناحیه درمان شده جلوگیری کنید.

هزینه درمان واریس با اسکلروتراپی

هزینه درمان این بیماری نسبت به دیگر روش های درمان بسیار پایین می باشد. هزینه درمان این بیماری به وسعت، تعداد و سایز رگ های واریسی بستگی دارد و برای اطلاع از هزینه انجام درمان نیاز است به متخصص عروق مراجعه فرمایید.


مشاوره رایگان درباره درمان واریس

بدون دغدغه با مطب24 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

مطب دکتر راحمی (شرق تهران)

دکتر شیرین راحمی

تماس و مشاوره

ورود به این مطب

 

مطب مریم ( شمال تهران)

مطب زیبایی مریم نیاوران

تماس و مشاوره

ورود به این مطب

 

مطب دکتر محقق ( غرب تهران )

تماس و مشاوره

دکتر محقق

ورود به این مطب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *