متخصص اطفال کیست؟

متخصص اطفال در حال معاینه کودک

 

یکی از موارد متعددی که شما باید برای آمادگی برای ورود دلبندتان  انجام دهید این است که یک پزشک برای نظارت بر مراقبت های بهداشتی و درمانی انتخاب کنید. یک پزشک متخصص اطفال  پزشکی است که از بدو تولد تا 18 سالگی مراقبت های جسمی ، رفتاری و ذهنی کودکان را به عهده دارد.

یک متخصص اطفال برای تشخیص و درمان طیف گسترده ای از بیماری های کودک ، از مشکلات جزئی بهداشتی گرفته تا بیماری های جدی آموزش دیده است.متخصصان اطفال از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شده اند و یک دوره رزیدنت سه ساله درتخصص  کودکان را به پایان رسانده اند.

شکل انیمیشنی متخصص کودکان

متخصص اطفال شما چه می کند؟

متخصص اطفال شما دفرزند  شما را بارها از بدو تولد تا 2 سالگی و سالانه از 2 سالگی تا 5 سالگی برای “ویزیت های کودک سالم” می بیند.

بعد از 5 سالگی ، پزشک متخصص اطفال شما احتمالاً هرسال دلبند شما را برای معاینه سالانه معاینه می کند. پزشک متخصص اطفال شما اولین کسی است که هر وقت یکی از فرزندان شما مریض شد ، با او تماس می گیرید.

متخصص اطفال در حال معاینه کودک

 پزشک متخصص اطفال:

معاینات بدنی انجام می دهند

اطمینان حاصل میکنند واکسیناسیون توصیه شده به فرزندان خود را انجام دهید

اطمینان حاصل کند که دوقلوهای شما نقاط عطف رشد ، رفتار و مهارت را برآورده می کنند بیماری ها ، عفونت ها ، صدمات و سایر مشکلات سلامتی فرزندان خود را تشخیص و درمان نماید

اطلاعاتی در مورد سلامتی ، ایمنی ، تغذیه و تناسب اندام فرزندانتان در اختیار شما قرار می دهد

در مورد رشد و پیشرفت فرزندانتان به سؤالات خود پاسخ می دهد

اگر یکی از فرزندان شما بیمار است و فراتر از تخصص متخصص کودک نیاز به مراقبت دارند ، به یک متخصص در بیماری فوق مراجعه و  برای درمان همکاری کنند

متخصص اطفال

متخصص کودکان با تیم زایمان شما چگونه کار می کند؟

اکثر بیمارستانها هنگام مراجعه برای زایمان از شما می پرسند که آیا، پزشک متخصص اطفال دارید. اولین معاینه فرزند شما ممکن است با یک پزشک متخصص اطفال یا متخصص کودکان انتخاب شده باشد.

اگر کودک شما زود به دنیا بیاید ،  احتمالاً به بخش مراقبت های ویژه نوزادان یا NICU می روند. پزشکان و پرستاران بسیار تخصصی NICU از نوزاد شما مراقبت می کنند و سلامت او را تحت نظر دارند تا اینکه به اندازه کافی برای بازگشت به خانه بهبود یابند .اطلاعات مربوط به بستری شدن  کودک شما در بیمارستان به پزشک متخصص اطفال داده می شود.

بعد از ترك بیمارستان ، پزشك اطفال 48 تا 72 ساعت پس از ترخیص نوزادان شما را خواهد دید ، سپس به طور مرتب پس از آن برای “ویزیت های كودك سالم ” با او ملاقات خواهد کرد.

اگر کودک شما به مراقبت های تخصصی بیشتری احتیاج داشته باشد ، پزشک اطفال شما مراقبت را با سایر ارائه دهندگان هماهنگ می کند. او به شما در درک اطلاعات پیچیده کمک می کند و به شما در تصمیم گیری در صورت لزوم یاری می رساند.

علت مراجعه به یک متخصص کودکان و اطفال

پزشکان خانواده همچنین می توانند مراقبت روزمره برای فرزندان شما ارائه دهند. انتخاب بین پزشک خانواده و یک پزشک متخصص اطفال می تواند یک اولویت شخصی باشد.

در اینجا دلایلی برای انتخاب متخصص  ذکر شده است:

متخصصان کودک آموزش های تخصصی در مورد نیازهای جسمی ، عاطفی و رفتاری کودکان دارند.

این متخصصان فقط کودکان را می بینند ، بنابراین اغلب تجربه گسترده تری در شناخت و معالجه بیماری های کودکانه دارند.

اگر فرزند شما زود متولد شده  یا وضعیت سلامتی ای دارد که نیاز به نظارت دقیق دارد ، یک پزشک متخصص کودکان ممکن است مراقبت های تخصصی تری را ارائه دهد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *