لیزر خالکوبی برای پاک کردن خالکوبی و تاتو

لیزر خالکوبی

سلام دوستان عزیز مطب 42 . لیزر خالکوبی و تاتو یکی از روش های مهم و کاربردی در پاک کردن و از بین بردن تتو و یا خالکوبی های حک شده در سطوح مختلف بدن است. امروزه لیزر خالکوبی تنها راه حل قطعی موجود به منظور از بین بردن طرح و نقش های خالکوبی بوده و عارضه جانبی خاصی برجای نخواهد گذاشت. ( Laser tattoo removal )

در این مطلب به سوال های زیر پاسخ میدهیم.

 • پاک کردن تاتو و خالوکبی با لیزر چیست ؟
 • انواع دستگاه برای پاک کردن خالکوبی و تاتو
 • عوارض پاک کردن تاتو با لیزر
 • میزان درد
 • تعداد جلسات
 • فیلم
 • هزینه و قیمت
laser removal tatoo
قبل و بعد از لیزر تاتو برای پاک کردن خالکوبی
رفع و پاک کردن خالکوبی با لیزر
خالکوبی گردن و نحوه پاک کردن با لیزر قبل وبعد
لیزر خالکوبی نابودی و رفع تاتو روی بدن
قبل وبعد پاک کردن لیزر با تاتو
پاک کردن و محو تاتو و خالکوبی با لیزر در تهران
پاک کردن تاتو روی گردن
لیزر خالکوبی ببرای پاک کردن تاتو روی بدن
تاتو روی دست

پاک کردن تاتو با لیزر خالکوبی و شیوع انجام آن

امروزه انجام خالکوبی و ایجاد نقوش متفاوت در سطح بدن، طرفداران بسیار زیادی داشته و از محبوب ترین اقدامات زیبایی در جمعیت آقایان و بانوان به شمار می آید. از بین بردن و پاک کردن خالکوبی به دلایل متفاوتی از دغدغه های اصلی کسانی است که قصد از بین بردن خالکوبی را داشته و به دنبال راهی برای خلاصی از آن می باشند.


لیزر خالکوبی و تاتو چیست؟

 

لیزر تاتو ، تنها راه قطعی و موثر به منظور از بین بردن طرح و نقشه های خالکوبی بوده و در آن پالس ها و تشعشعات نوری، رنگدانه های داخل طرح های خالکوبی را هدف قرار داده و با متلاشی کردن آن ها می توانند تمامی خالکوبی را از بین برده و  سطح بدن را پاک سازی نمایند. یکی از ویژگی های دیگر لیزر در نحوه از بین بردن طرح ها، ایجاد واکنش های التهابی می باشد.

 

بدین طریق که تابش نور لیزر و پاره شدن رنگدانه های موجود در خالکوبی، منجر به راه افتادن آبشاری از واکنش های التهابی شده و این امر می تواند سربازان سیستم ایمنی یعنی ماکروفاژها و نوتروفیل ها را فراخوانی نموده و از بین بردن بیشتر رنگدانه ها بوسیله بلعیده شدن را تقویت نماید.

باید توجه داشت استفاده از لیزر و از بین بردن خالکوبی برای تتوهایی با رنگ تیره بهتر جواب داده و نتایج مطلوب تری خواهند داشت.


انواع لیزرهای مورد استفاده در پاکسازی خالکوبی

 •  Q-Switched ND:YAG

این نوع از لیزر برای از بین بردن تتوها و خالکوبی های قرمز رنگ بسیار مناسب هستند.

 •  لیزرهای فراکشنال
 •  لیزر RF
 •  Q-Switched Ruby 

از جمله لیزرهای بسیار مطمئن و موثر در از بین بردن خالکوبی ها می باشد.


عوارض ناشی از لیزر خالکوبی

 •  ایجاد واکنش های آلرژیک

ایجاد واکنش های خفیف تا شدید آلرژیک از جمله شایع ترین عوارض ناشی از استفاده از لیزر برای از بین بردن خالکوبی بوده و در صورت وجود مشکلات زمینه ای می تواند حالات شدیدی مانند سرخی، التهاب، سوزش و خارش در محل خالکوبی ایجاد نماید.

 •  عفونت های پوستی

بروز عفونت های پوستی در شدت های مختلف از عوارض دیگر لیزرهای خالکوبی می باشد که در موارد خاص و محدودی رخ داده و در صورت مصرف آنتی بیوتیک ها از بین خواهد رفت.

 •  تغییر رنگ پوست

تغییر در رنگ پوست ناحیه خالکوبی شده از جمله عوارض دیگر لیزر خالکوبی می باشد. این حالت در برخی موارد خیلی سریع از بین رفته و در برخی موارد نیز به طول خواهد انجامید.

انجام لیزر خالکوبی در برخی از افراد به هیچ عنوان توصیه نشده و دارای عوارض جانبی بسیار زیادی خواهد بود.

افراد سیاه پوست طبیعی و یا کسانی که برنزه کرده اند، افراد دارای بیماری های پوستی مختلف مانند لوپوس اریتماتوز و انواع ملانوما و افراد حساس به فلزات مختلف مانند مس و آهن از جمله کسانی هستند که پس از انجام لیزر خالکوبی با مشکلات دیگری مواجه خواهند شد.


آیا انجام لیزر برای از بین بردن خالکوبی درد دارد؟

لیزر تاتو کمی دردناک بوده و می تواند ایجاد سوزش، خارش و سرخی در محل لیزر نماید. به منظور پیشگیری از ایجاد و گسترش درد از بی حسی های موضعی در هنگام انجام لیزر استفاده خواهد شد.

تعداد جلسات مورد استفاده لیزر درمانی به منظور از بین بردن تتو و خالکوبی در بخش های مختلف بدن متفاوت بوده و از یک تا چندین جلسه متغیر خواهد بود.

زمان انجام لیزر در جلسات درمانی خیلی طولانی نبوده و می تواند به سرعت به اتمام برسد.

توصیه می شود به منظور لیزر خالکوبی حتما به مراکز معتبر و شناخته شده مراجعه نموده و تحت نظر پزشک و متخصصین این حوزه اقدام به پاک سازی تتو و طرح های خالکوبی شده نموده تا خطر ابتلا به عفونت و عوارض جانبی را تا حد ممکن کاهش دهید.


آیا من مناسب پاک کردن خالکوبی هستم؟

در صورتی که پزشک پوست شما را آماده لیزر تاتو بداند و خود شما تصمیم داشته باشید تا از خالکوبی های قدیمی کم رنگ و یا خالکوبی ها در قسمت هایی از بدن که از نظر زیبایی خوب نیستند را پاک کنید,  میتوانید از این روش در جهت پاک کردن تاتو استفاده کنید.

تعداد جلسات

ممکن است به ۵ تا ۷ جلسه ليزر نياز داشته باشد. بسگی به گسترده بودن خالوکبی دارد و ممکن است این جلسات بیشتر از 10 جلسه و یا  دو جلسه نیز انجام شود.

هزینه و قیمت پاک کردن تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو جزو گران ترین خدمات زیبایی محسوب میشود. دلیل آن مواد اولیه با کیفیت و خارجی و میزان کم این مواد در بازار داخلی و دستگاه های خوب و کمیاب لیزر در ایران میباشد. جهت اطلاع از قیمت ها با مطب42 در تماس باشید. ( ارتباط )مطب های لیزر تاتو و خالکوبی در تهران

در تهران مراکز متعددی برای لیزر رفع تاتو وجود دارد اما چند نام شناخته شده برای پاک کردن تاتو در لیست زیر آمده است

 

دیدن مراکز و مطب های تهراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *