عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ

عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ

امروزه روش های زیادی برای جوانسازی، زیبایی و رفع چین و چروک های صورت به وجود آمده است که هر کسی به دنبال یافتن بهترین و موثرترین روش می باشد. در همین راستا در این مقاله قصد داریم که شما را با عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ بیشتر آشنا کنیم.

آشنایی با روش میکرودرم و میکرونیدلینگ

قبل از بررسی عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ بهتر است که در ابتدا با نحوه انجام این روش ها آشنا شوید.

[apara[aparat id=”rPJ7g”]t id=”rPJ7g/تفاوت_میکرودرم_و_میکرونیدلینگ_؟”]

👈مراکز میکرونیدلینگ در تهران👉

روش میکرودرم یکی از روش های نسبتاً قدیمی است که برای درمان و از بین بردن جوش، آکنه و دیگر مشکلات سطحی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در روش میکرودرم یک لایه بسیار نازک از روی پوست برداشته می شود و گردش خون بیشتری در مناطق ترمیم شده به وجود می آید که این عامل باعث به وجود آمدن پوست جدید در محل مورد نظر می شود.

قبل و بعد از میکرونیدلینگ

 

👈👈رفع سیاهی دور چشم با هایفوتراپی لیزر و میکرونیدلینگ👉👉

  اما روش میکرونیدلینگ در مقایسه با روش میکرودرم جدیدتر بوده و برای جوانسازی پوست از تکنیک های متفاوتی استفاده می کند. این روش برخلاف روش میکرودرم که تنها بر روی لایه های سطحی پوست اثر می گذارد، مناطق عمیق تر پوست را تحت درمان قرار می دهد.

قبل و بعد از میکرونیدلینگ

در این روش پزشک متخصص مناطق آسیب دیده پوست را به کمک سوزن های خیلی ریز و به عمق نزدیک به 2 میلیمتر سوراخ می کند و سبب تحریک لایه های زیرین پوست و بازسازی آن می شود.


عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ

روش های میکرودرم و میکرونیدلینگ مانند هر روش دیگری از عوارض جانبی برخوردار می باشند که در ادامه به معرفی عوارض احتمالی این روش ها پرداخته ایم:

عوارض میکرودرم:

❌   کبود شدن پوست

❌    ایجاد حساسیت در پوست

❌     تغییر در رنگ پوست

❌     تنگ شدن پوست

❌    ایجاد ساییدگی و خارش در سطح پوست

❌    قرمزی

❌    کبود شدن پوست دور چشم که این پدیده در زمان مصرف آسپرین و یا دیگر داروهای رقیق کننده خون بیشتر به چشم می خورد.

❌     پاره شدن رگ های خونی نازک

❌     تبخال زدن در اطراف لب

 

عوارض میکرونیدلینگ:

❌    ایجاد کبودی در محلی که تحت درمان قرار گرفته است.

❌    بروز تبخال

❌    سوزش و خارش در محل مورد نظر

❌    جوش

❌    ورم کردن نواحی درمان شده


راه های جایگزین میکرودرم و میکرونیدلینگ

با توجه به عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ که در بالا به آن اشاره کردیم، ممکن است که شما هم مانند خیلی از افراد دیگر تصمیم بگیرید از روش های جایگزین برای درمان مشکلات پوستی خود استفاده کنید.

توصیه ما به شما این است که تا حد امکان از روش های طبیعی و خانگی برای زیبایی، جوانسازی و رفع جوش های صورت خود استفاده کنید، چرا که در این روش ها از مواد طبیعی و کاملاً ارگانیک استفاده شده است که هیچ گونه عوارضی برای پوست در بر نخواهند داشت. این روش ها علی رغم مزایای زیادی که دارند، از هزینه های بسیار پایین تری در مقایسه با روش های شیمیایی برخوردار می باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *