عمل بینی

عمل بینی

جراحی بینی (Rhinoplasty)

آیا به دنبال ایجاد یک تغییر مثبت در چهره خود هستید؟

با ما همراه باشید.

عمل بینی

عمل بینی چیست؟

پزشکان مجرب جراحی های زیبایی، با دیدگاه عمیق و هنری، زیبایی دوباره شما عزیزان را که بر اثر صدمات ناشی از تصادفات، ضربه و یا مواردی از این قبیل کمی تحت تاثیر قرار گرفته است، باز می گردانند و شما می توانید تحت این جراحی همانند گذشته اعتماد به نفس و جذابیت خود را هرچه بیشتر ارتقا دهید.

بطور کلی، تغییر شکل بینی (جراحی زیبایی بینی یا “عمل بینی”) عملی برای تغییر شکل و اندازه بینی است. همچنین این عمل در درمان مشکلات تنفسی و بهبود انسداد در ساختار بینی نیز بسیار موثر خواهد بود.

عمل بینی

عمل بینی برای چه افرادی مناسب است؟

تجربه جراحی های زیبایی نشان می دهد که بانوان بیشتر به دنبال تغییراتی کوچکی هستند که منجر به ظرافت ظاهری بیشتر آنها شود و آقایان به دنبال از بین بردن قوز و یا زاویه استخوانی پشت بینی (Dorsum) می باشند.

اما در هر دو صورت اولین نکته مهم در تصمیم گیری برای جراحی بینی دیدگاهی منطقی و واقع بینانه است. کسانی که به بهبود شکل ظاهری و یا سلامت فیزیکی بینی خود فکر می کنند بهترین گزینه برای کاندیدای جراحی بینی می باشند.

پس مطمئن شوید که چرا می خواهید فرم بینی خود را تغییر دهید؟ بهتر است! برای این کار ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

مطالب مرتبط

بهترین مطب جراحی بینی استخوانی در تهران

درمان و رفع قوز بینی با تزریق ژل

تزریق ژل به بینی برای رفع گودی

عمل بینی

عمل بینی چگونه انجام می شود؟

روش جراحی زیبایی بینی در هیچ دو بیماری یکسان نخواهد بود و به همین دلیل بسیار مهم است که این روش به صورت شخصی، با توجه به مشکلات و ظاهر فرد بررسی شود. اما به طور کلی شش عمل اصلی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد:

 1. بیهوشی جهت راحتی و عدم احساس درد در طی مراحل جراحی.
 2. جراحی، شامل ایجاد برش می باشد. جراحی بینی می تواند شامل برش های بسته (این بریدگی ها در داخل بینی پنهان می مانند) یا برش های باز باشد. برشهای باز در امتداد بافت باریکی که سوراخ های بینی را جدا می کند، ایجاد خواهد شد. سپس پزشک به آرامی پوستی را که غضروف ها و استخوان های بینی را می پوشاند، بلند کرده تا ساختار بینی را تغییر شکل دهد.
 3. در برخی موارد پزشک با برداشتن بخشی از غضروف های بینی، بخش بزرگ بینی را کوچک خواهد کرد و در صورت نیاز، برای تغییر شکل ساختار بینی، اقدام به پیوند غضروف ها می کند.
 4. در صورت وجود مشکل در تیغه بینی، پزشک می تواند انحراف را برای بهبود سیستم تنفسی اصلاح کند.
 5. پس از اتمام بازسازی، پزشک پوست و بافت را در جای خود قرار داده و برش ها را با دقت خواهد بست.
 6. در آخر پزشک برای چند روز، آتل بسته و پانسمان قرار می دهد.

این روش می تواند 5/1 تا 3 ساعت طول بکشد.

جراحی بینی

عوارض عمل بینی چیست؟

معمولاً بعد از جراحی باید حدودا چند روزی از طریق دهان نفس بکشید، همچنین ممکن است با علائمی همچون سفتی و بی حسی بینی، درد، تورم و کبودی در اطراف چشم مواجه شوید.

جراحی بینی گاهی اوقات در برخی افراد مشکل تنفس دائمی، آسیب به دیواره غضروف بین سوراخ های بینی، تغییر حس بویایی و خونریزی شدید را در پی خواهد داشت و خطرات احتمالی در جراحی بینی عبارتند از

 • عفونت
 • لخته وریدی
 • واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی
 • و یا خونریزی بیش از حد که در هر صورت جراح باید توضیح دهد، که این خطرات و عوارض چقدر محتمل است و در صورت وجود چگونه رفع خواهد شد.

مراقبت های پس از جراحی بینی کدامند؟

پس از جراحی بهتر است از هرآنچه که بینی شما را تحت فشار قرار می دهد دوری کنید مثلا فشار های احتمالی در هنگام صحبت های طولانی تلفنی، پایین انداختن سر، خوردن مواد غذایی سخت، استفاده از عینک، ورود به محیط پر از گرد و غبار و مواردی از این قبیل می تواند برای شما مشکل آفرین باشد.

همچنین بهتر است توصیه و داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج را جدی بگیرید.  

پیشنهاد ما به شما عزیزان! پرسیدن دو سوال بسیار مهم از پزشک می باشد:

 • چند جراحی بینی انجام داده است؟
 • میزان رضایت بیماران آنها چقدر است؟

                                                                         

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *