طب سوزنی

طب سوزنی

 

طب سوزنی می تواند کمی وحشتناک به نظر برسد. چگونه فشار دادن سوزن به پوست شما ممکن است احساس بهتری ایجاد کند؟ آیا صدمه نمیزند؟

سایت برترین پزشک

bartarinpezeshk.ir

خوب ، خیر ، قطعاً این روش کاملاً دردناک نیست که ممکن است تصور کنید ، و از این نظر که بیش از 2500 سال مورد مطالعه و تمرین قرار گرفته است.

برخی افراد با طب سوزنی قسم می خورند و آن را “معجزه” برای بهبود کیفیت زندگی می دانند زیرا گفته می شود که از افسردگی و حساسیت گرفته تا کسالت های صبحگاهی و گرفتگی عضلات وهمه چیز را میتواند درمان کند.

اگر به طرفداران این روش گوش فرا دهید ، درمان با سوزن تقریباً مانند یک درمان فوق العاده به نظر می رسد – اما آیا اینطور است؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

طب سوزنی

طب سوزنی چیست؟

این طب یک روش مبتنی بر داروهای باستانی چینی برای معالجه انواع شرایط با ایجاد نقاط خاص بر روی پوست با سوزن است. پاول کمپیستی ، متخصص طب سوزنی با MS در طب سنتی شرقی ، توضیح می دهد ، “[طب سوزنی] روشی با حداقل تهاجمی برای تحریک مناطق غنی از عصب در سطح پوست به منظور تأثیرگذاری بر بافت ها ، غده ، اندام ها و عملکردهای مختلف بدن است”.

کمپیستی می گوید: “هر سوزن در محل مورد نظر جراحتی ناچیز ایجاد می کند ، همچنین به اندازه ای ناچیز است که باعث ناراحتی نمی شود ، اما یک سیگنال کافی  برای این است تا بدن بتواند پاسخ دهد.

این پاسخ شامل تحریک سیستم ایمنی بدن ، ترویج گردش خون در ناحیه ، بهبود زخم ها و تعدیل درد است.

طب سوزنی

بدن فردی در حین طب سوزنی

فلسفه طب سوزنی چیست؟

فلسفه چینی در پشت این طب کمی پیچیده تر است ، زیرا این عمل باستانی به طور سنتی در علم و پزشکی مستقر نبوده است.

“آنها معتقد بودند كه بدن انسان توسط يك نيروي حیات بخش نامرئي كه آنها را “qi” (تلفظ “Chee” ناميده اند) پر شده و متحول شده است و وقتي qi به خوبي جريان مي يافت و به همه جاهاي مناسب مي رود ، آنگاه شخص سلامت روحی و جسمی خوبی را تجربه می کند. هنگامی که qi به طور ناصحیح (مسدود یا  با کمبود) روان می می گردید  منجر به بیماری می شد ، “.

طب سوزنی

مفهوم qi در آنجا بیش از حد بیراه نیست – آن را به عنوان کارهای داخلی بدن خود تصور کنید. بعضی اوقات در هنگام احساس استرس یا اضطراب بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستید.

وقتی  در حالتی آرام و سالم هستید ، بدن شما نیز از نظر جسمی آن را منعکس می کند. از این گذشته ، روحیه ، سلامت روانی و بهزیستی عمومی بر سلامت جسمی شما تأثیر می گذارد. بنابراین ، طب سوزنی با هدف کمک به مردم در دستیابی به تعادل  و در نتیجه ، تسکین بسیاری از بیماری ها است.

طب سوزنی چه میکند؟

ممکن است به دلایل مختلف به طب سوزنی علاقه مند شوید – به عنوان مثال ، من به دنبال درمان سردردهای مزمن و فشار سینوس خود بودم – زیرا تعداد بی شماری شرایط و نشانه  وجود دارد که گفته می شود طب سوزنی به شما کمک می کند.

 در اینجا فقط برخی از ادعاها آورده شده است:

آلرژی

اضطراب و افسردگی

آرتروز

منبع مزمن درد ، اغلب در گردن ، پشت ، زانوها و سر

فشار خون

بی خوابی

گرفتگی و درد در قاعدگی وپی ام اس

میگرن

کسالت صبحگاهی

رگ به رگ

سکته های مغزی

برخی از مطالعات حتی نشان می دهند که طب سوزنی می تواند در درمان سرطان و بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس (عادات فکری استرس‌زا) کمک کند ، اما تحقیقات برای این شرایط محدود است و برای تأیید مزایا نیاز به مطالعات وسیع تری دارد.

 

 

منبع:healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *